Uncategorized

Sanat duvarınızı nasıl oluşturabilirsiniz? Adım Adım Rehber

Sanat Duvarı Yaratmak

Sanat duvarı, poster duvarı, galeri duvarı. Her ne demeyi tercih ederseniz edin, birden çok çerçeveli sanat eserinin bir görüntüsünü oluşturmak sanıldığı kadar zor ve korkutucu değildir. Tek ihtiyacınız olan hazırlık, birkaç araç ve adım adım basit kılavuzumuz.

Bir sanat duvarı, sevdiğiniz sanatınızı dinamik ve ilginç bir şekilde sergilemenin harika bir yoludur. Odaya bir odak noktası ekler ve evinizin herhangi bir alanına sığacak şekilde tasarlanabilir. Bir okuma köşesinin ana hatlarını çizmekten veya yemek odanıza asmaktan girişinizi dekore etmeye kadar.

Bununla birlikte, her çalışmanın nihai estetiğe katkıda bulunduğu, uyumlu bir şekilde tek bir görsel parça yaratan bir sanat duvarını küratörlüğünü yapmak için bir sanat vardır. Sanat eseriniz özenle seçilmiş ve sevilmiş olabilir, ancak hepsi sizin favorileriniz olsalar bile mutlaka bir araya gelmeleri gerekmez. Sanat ve çerçeve seçiminin yanı sıra nasıl ve nereye asılacağı da dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birkaç şey var.

Bu nedenle, çekiçlemeye başlamadan önce, bir sanat duvarının nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım basit kılavuzumuzu okuyun   ve yaratıcı ekibimizin ipuçlarını ve iç bilgilerini alın.

Yeni sanat duvarınızdan sadece 4 kolay adım uzaktasınız

1 — ARAŞTIRMA ARAŞTIRMA ARAŞTIRMA

Bu en önemli adım olabilir: Sanat duvarınız için genel stilinizi ve temanızı bulmak ve bir başlangıç ​​düzenini çizmek.

2 — ÖLÇÜM

Farklı mizanpajlarla oynayın ve çerçevelerin asimetrik bir desende hizalanması veya asılması gerekip gerekmediğini düşünün. Sanatsal baskılar arasındaki boşluğu da ölçtüğünüzden emin olun.

3 — SON SEÇİM

İster birkaç parça ister tam bir sanat duvarı olsun, son sanat baskılarınızı seçmenin ve satın almanın zamanı geldi . Çerçeve seçiminin sanat seçimi kadar önemli olduğunu unutmayın .

4 — SANAT DUVARINIZI ASKI

Yaklaşan sanat duvarınıza son bir bakış için çerçeveli resminizi yere koyun. Şimdi sanatınızı asın ve çok yükseğe asmamayı unutmayın.

Adım 1: Araştırma, araştırma, araştırma

İlham toplamak, bir sanat duvarı yaratmanın ilk ve en hayati adımıdır. Ve sadece satın almak istediğiniz baskı ve sanat eserlerini aramamalısınız. Daha da önemlisi, farklı renk paletleri veya baskın bir tema hakkında beyin fırtınası yaparak başlamalısınız. Allık tonu gibi ince bir renk patlaması mı yoksa narin çizgiler ve organik şekillerle nötr tutmak mı istediğinizi düşünün.

Temalar, renkler veya farklı stiller sonsuz bir şekilde karıştırılabilir – ancak tüm parçalarınız için tek bir birleşik öğe bulundurmak, sanat duvarınızın zarif bir şekilde bir araya gelmesine yardımcı olacaktır.

Bunun için anahtar araç, bir ruh hali panosu oluşturmaktır. İlham almak için harika yerler Instagram ve Pinterest’tir. Başlamak için bir yere ihtiyacınız varsa , kendi Instagram akışımızı ziyaret etmekten çekinmeyin.

Araştırmanızı toplarken, çeşitli sanat tarzlarının yanı sıra farklı boyutları da dikkate aldığınızdan emin olun. Hassas bir çizimi ve cesur grafikleri bir araya getirmek tamamen yeni bir dinamik yaratabilir.

Adım 2: Ölçüm

Duvarınızın boyutunu bilmek başlamak için iyi bir yerdir. Yeni parçalar satın almadan veya değerli yadigârınızı asmadan önce sanat duvarınızın ne kadar yer kaplamasını istediğinizi ölçün. Boya bandıyla yapılmış ‘boş çerçeveler’i duvara uygulayarak sanat duvarınızın nasıl görünmesi (ve ne kadar büyük olması gerektiği) konusunda daha iyi bir görsel anlayış elde edebilirsiniz.

Eğer ustaysanız veya profesyonel bir çizim aracını nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, sonucu incelemek için boş çerçeveleri duvarınıza uygulamadan önce farklı düzenler çizerek oynayabilirsiniz. Kendiniz veya profesyonel bir araçla çizim yapmak mümkün değilse endişelenmeyin – bilgisayarınızda standart bir yazma programı da kullanabilirsiniz. Farklı desen ve dokuların birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğine dair bir fikir edinmek için gelecekteki resminizin çevrimiçi resimlerini eklemeyi deneyin.

STİL İPUCU Her sanat eseri arasındaki mesafeyi hesaba katmayı unutmayın. Sanatın nefes almasına ve ayrı ayrı öne çıkmasına yardımcı olması ve bir bütünün parçası olması açısından önemlidir. Sonuç olarak, her parça arasında ne kadar boşluk bırakmak istediğiniz kişisel zevkinize bağlıdır, ancak genel görünümün göze hoş gelmesini sağlamak için 3 – 10 cm arasında bir yer öneriyoruz.

Acele etmeyin ve Roma’nın bir günde inşa edilmediğini unutmayın. Süreci keyifli hale getirin ve çok sayıda farklı yerleşim seçeneğini deneyin. Çerçevelerin kenarları simetri duygusu yaratacak şekilde hizalanmalı mı yoksa her şeyin biraz merkezden uzak olmasını mı istiyorsunuz ? Seçenekler gerçekten sonsuzdur.

Beğendiğiniz bir düzen bulduğunuzda, fotoğrafını çekin ve daha sonra başvurmak üzere kaydedin.

3. Adım: Son seçim

Bu noktada, sanat duvarınızda kaç tane baskı olacağı, boyutları ve mekanınıza getirmek istediğiniz genel duygu hakkında daha net bir fikre sahip olmalısınız. Şimdi eğlenceli kısım başlıyor: Sadece doğru sanat baskıları ve parçaları için alışveriş yapın. Ya eksiksiz bir sanat duvarı oluşturmak ya da zaten sahip olduğunuz sanat eserlerini tamamlamak için.

Sanat duvarınızı planlarken çerçeveleri de göz önünde bulundurun. İster tek renkli çerçevelerle modern olun, ister farklı renk ve çerçeve türlerini karıştırıp eşleştirin, çerçevelemeniz alanınıza sanat eserinin kendisi kadar stil ve kişilik getirebilir. Farklı dokuları veya renkleri dikkate almak ve iyi yapılmış, yüksek kaliteli çerçeveler seçmek, hayalinizdeki sanat duvarını elde etmek için hayati bir adımdır.

Postermore’da sanat duvarınızı birleştirmeyi kolay ve keyifli hale getirmek istiyoruz. Bu nedenle, seçtiğiniz sanat baskılı çerçevelerimizden birini satın aldığınızda her zaman ücretsiz çerçeveleme sunuyoruz. Ahşap ve alüminyum çerçeve seçeneklerimize göz atın ve eviniz için doğru stili bulun.

Kendiniz bir galeri duvarı oluşturmak çok göz korkutucu görünüyorsa veya başlamak için sadece bir ilham kıvılcımına ihtiyacınız varsa , küratörlüğünde sanat duvar tasarımlarımızı ziyaret ettiğinizden emin olun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir